Z željo, da zagotovimo vsem učencem enake možnosti za spremljanje pouka, ima šola Učbeniški sklad. Učencem izposoja veljavne učbenike iz šolskega Učbeniškega sklada, ki ga je šola ustanovila ob finančni podpori Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport. Učbeniški sklad izposoja komplete učbenikov od 1. do 9. razreda. Informacijo o možni izposoji dobijo učenci v mesecu maju. Če se odločijo za izposojo, izpolnijo priloženo prijavnico in jo oddajo razredniku do konca junija. Naročene komplete učbenikov učenci prevzamejo v knjižnici po zaključku šolskega leta ali ob pričetku novega. Izposoja učbenikov je za vse učence šole brezplačna. Komplet učnih gradiv za 1. in 2. razred je v tem šolskem letu bil pokrit iz sredstev učbeniškega sklada.