Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da se v teh dneh pripravljamo na izobraževanje na daljavo.  Vsi napotki bodo  objavljeni na spletni strani šole v zavihku e- učilnice:

E-UČILNICE

Za takšen način dela ne potrebujete nobenega gesla. Z izobraževanjem na daljavo bomo pričeli v sredo, 18. 3. 2020.

Založba ROKUS KLETT nam je v tem času pristopila na pomoč in omogočila, da vsi učenci lahko brezplačno in ves čas dostopajo do vseh elektronskih in interaktivnih gradiv (učbenikov, delovnih zvezkov, samostojnih delovnih zvezkov in vadnic) ne glede na to, katere učbenike učenci uporabljajo.

Dostop gradiv:

Postopek prijave/registracije:

1. Na izbranem portalu kliknite na gumb Prijava.
  2. Če ste že uporabnik portala, vnesite svoj e-naslov in geslo ter sledite navodilom. Če na portal dostopate prvič, kliknite na polje Nimam še uporabniškega računa in vnesite zahtevane podatke. Tako se boste registrirali in ustvarili uporabniški račun.
  3. a.    Na portalu iRokus.si gradiva v svojo iZbirko dodate s klikom na gumb Dodaj brezplačna gradiva.
    b.    Na portalih Lilibi.si, Radovednih-pet.si in iRokusPlus.si pa vas bodo vsa gradiva že čakala v vaši iZbirki.

Iz ZALOŽBE MLADINSKA KNJIGA smo prejeli tudi obvestilo, da bodo imeli tudi vsi učenci brezplačen dostop do interaktivnih gradiv na portalu

Za uporabo ne bo potrebna registracija, dostop jim omogoča delo z interaktivnimi samostojnimi delovnimi zvezki, ki omogočajo preverjanje rešitev.

Brezplačen dostop do interaktivnih nalog za učence in učitelje na

Te povezave lahko učenci začnejo uporabljati že danes.

Obveščamo vas, da bodo na slovenskih televizijskih programih na voljo tudi izobraževalni programi za otroke, ki se jih vaši otroci v teh okoliščinah lahko  poslužujejo in na tak način ogromno naučijo.

Pomembno se je, da se z otroki pogovarjate o nastali situaciji v Sloveniji  oz. svetu na njim primeren način.

V pomoč vam je lahko:

Še nekaj koristnih povezav za pogovor in učenje:

Sproti vas bomo obveščali o vseh nadaljnjih aktivnostih. Spremljajte nas na spletni strani.

Vam in vašim otrokom želim vse dobro in ostanite zdravi.

Lep pozdrav.

Vesna M. Lorber, ravnateljica