V sredo,12. maja 2021, sta se 29. regijskega srečanja mladih raziskovalcev Spodnjega Podravja in Prlekije Bistra-Ptuj, udeležili devetošolki Pia Premužič Gojkovič in Nika Šerdoner pod mentorstvom učiteljice Marije Meklav. Za svojo raziskovalno nalogo s področja socialnih omrežij z naslovom – “Klikni me”, sta prejeli zlato priznanje.
Nika Šerdoner: “V začetku šolskega leta sva se odločili, da s pomočjo najine mentorice učiteljice Marije Meklav narediva raziskovalno nalogo. Tema se je gleda na situacijo v kateri smo že več kot eno leto tako rekoč ponujala kar sama. Večina naloge je bilo zaradi vsem poznane situacije narejeno preko Zoom-a. Glaven cilj naloge je bil, da bi učence opozorili na to, da socialna omrežja niso samo zabava, ampak skrivajo tudi veliko pasti. V četrtek 13.5. je prišel čas, da nalogo predstaviva komisiji in preostalim šolam. Za naju je to bilo prvič, zato sva bili živčni, vendar nama je na koncu uspelo. Ob tej priložnosti bi se še enkrat radi zahvalili najini mentorici učiteljici Mariji Meklav in gospodu ravnatelju Mitji Vidoviču, saj brez njune pomoči naloge ne bi bilo možno uresničiti. Učencem na šoli pa želiva, da socialna omrežja uporabljajo VARNO”.
Draga dekleta, Nika, Pia in mentorica Marija, ponosni smo na vas!