V torek, 17.9.2019 smo na šoli izvedli naravoslovni dan za učence od 1.do 5.razreda. Letos smo ga izvedli  nekoliko drugače, saj smo v goste povabili zunanje sodelavce, ki so se našemu vabilu z veseljem odzvali. Organizirali smo pet delavnic: čebelarsko, sadjarsko, lovsko,kletarsko in poljedelsko. Učenci so obiskali vse delavnice in z veseljem prisluhnili, si ogledali in sodelovali na posameznih področjih. Spoznavali in poskusili so jesensko sadje, se pogovarjali o jesenskih poljskih pridelkih, okušali domače bučno olje, zamesili,spekli in poskusili medenjake, si ogledali lovske pripomočke in spoznavali različne vrste grozdja ter  delo kletarja. Zahvaljujemo se gospodom Slavku Čehu,Primožu Turnšku, Branku Sitarju, Jožetu Megliču in Milanu Nemcu s soprogo ter gospe Mateji Murko, da so se odzvali našemu vabilu in obogatili ter popestrili naš šolski dan.